II ETAP BUDOWY OSIEDLA RÓŻANEGO

22 lutego 2019

II ETAP BUDOWY OSIEDLA RÓŻANEGO
Budowa segmentów 5-12 rozpocznie się na początku roku 2020.
W tej chwili trwają ostanie poprawki projektów, niezbędne pozwolenia i uzgodnienia budowlane. Pierwsze rozmowy z wykonawcami oraz prace przygotowujące teren pod przyszłą budowę.

Kolejne etapy budowy…

13 kwietnia 2017

Wraz z przyjściem wiosny i bezpiecznych plusowych temperatur rozpoczęliśmy kolejne etapy budowy. Ocieplanie styropianem ścian zewnętrznych.Styropian na ściany przyklejany był jedną warstwą – 20 cm, po uprzednim sprawdzeniu i zagruntowaniu powierzchni.

Płyty były mocowane od dołu budynku za pomocą specjalnej zaprawy klejowej oraz mechanicznego kołkowania, zachowując ciągłość ocieplenia od ścian fundamentowych. Wszystkie szczeliny uzupełnione zostały wyciętymi klinami oraz pianką poliuretanowa.

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY

1 stycznia 2017

Zakończyliśmy murowanie ścian i kominów, każdy z szeregów oddzielony został ścianą o grubości 54 cm, zapewniającymi odpowiednią izolację termiczną i akustyczną. Ściany wewnętrzne nośne wykonane z POROTHERMU 24 cm oraz działowe z cegły dziurawki 12 cm.

Ostatnim etapem prac przy stanie surowym otwartym było przygotowanie więźby dachowej oraz pokrycie dachu dachówką w czarnym kolorze.

Strop nad parterem

15 sierpnia 2016

Podstawowym elementem konstrukcyjnym naszego stropu gęstożebrowego Teriva 1 są belki stropowe kratownicowe, rozmieszczane w rozstawie osiowym co 60 cm oraz pustaki deklowane.
Montaż stropu rozpoczęliśmy od wciągnięcia na mury belek stropowych oraz rozłożenia ich wraz z pustakami deklowanymi.
W zależności od długości belek zastosowaliśmy podpory montażowe.

Murowanie ścian

28 lipca 2016

Przed przystąpieniem do wznoszenia ścian fundamentowych wykonaliśmy na ławach poziomą izolację z papy na lepiku.

Ściany fundamentowe zostały wykonane z bloczków betonowych B-6 , izolacje pionowe przeciwwilgociowe wykonane z roztworu asfaltowego na gorąco i dwukrotnie smarowane lepikiem asfaltowym na zimno, izolacje termiczne fundamentów wykonane zostały z 15 cm warstwy styropianu.

Następnie powierzchnia podłogi została wypełniona piaskiem i odpowiednio zagęszczona.

Pierwszy, najbardziej mozolny etap za nami!

26 maja 2016

 

Wszystkie uzgodnienia, pozwolenia, sprawy formalne mamy za sobą. 

Ukończony został wjazd na działkę z ul. Grabowskiej z wykonaniem przepustu przez rów melioracyjny. Równolegle po wykorytowaniu wykonana została pierwsza podbudowa drogi dojazdowej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie – odcinek około 40m do przeciwległego końca działki.

Z „DomyKepno” spełnisz marzenia o własnym domu!

7 października 2015

 

Kto z nas nie marzy o własnym domu z ogrodem? Niestety często odkładamy realizację swoich planów obawiając się, że nie jesteśmy w stanie otrzymać kredytu hipotecznego na zakup wymarzonego lokum. Nic bardziej mylnego! Sprawdziliśmy to! Małżeństwo zarabiające po 1400 zł na rękę stać na zakup domu szeregowego z ogrodem na Osiedlu Różanym.